Murata Electronics North America GRM0335C1H120JA01D
GRM0335C1H120JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H120JA01D
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H120JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H120JA01D
QUANTITY
GRM0335C1H120JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H120JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H120JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H120JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H120JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H120JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H120JA01D
IC OTP 4MBIT 120NS 44PLCC datasheet.pdf
IC DELAY LINE PROG 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.4KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.058DIA GOLD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SMP1302-085LF datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.570" UNIV datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
PCB TRANSITION CONNECTOR .100" datasheet.pdf
POWER SUPPLY MODULE 3.75A 24VDC datasheet.pdf
RES SMD 350 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf