Vishay/Vitramon VJ0402D4R3DXXAP
VJ0402D4R3DXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D4R3DXXAP
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D4R3DXXAP.pdf
Availability of VJ0402D4R3DXXAP
QUANTITY
VJ0402D4R3DXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D4R3DXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D4R3DXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D4R3DXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D4R3DXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D4R3DXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D4R3DXXAP
FIXED IND 1MH 2.4A 300 MOHM TH datasheet.pdf
OSC SO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
CABLE USB A MALE - B MALE 1M datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf