KEMET C1206C332JBGACAUTO
C1206C332JBGACAUTO picture photo
Mfg. Part Number
C1206C332JBGACAUTO
Brief Description
CAP CER 3300PF 630V 5% COG FT
Datasheet Download
C1206C332JBGACAUTO.pdf
Availability of C1206C332JBGACAUTO
QUANTITY
C1206C332JBGACAUTO Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C332JBGACAUTO
Internal Part NumberEIS-C1206C332JBGACAUTO
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C332JBGACAUTO
Related LinksC1206C332, C1206C332JBGACAUTO Datasheet, KEMET Distributor
C1206C332JBGACAUTO Details Description
Related parts for C1206C332JBGACAUTO
CONN HEADER 6POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 16POS .100 GOLD datasheet.pdf
IC ADC LP 10-BIT 133KHZ 20-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.5MM SMD datasheet.pdf