KEMET C1206C332K2RALTU
C1206C332K2RALTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C332K2RALTU
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 1206
Datasheet Download
C1206C332K2RALTU.pdf
Availability of C1206C332K2RALTU
QUANTITY
C1206C332K2RALTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C332K2RALTU
Internal Part NumberEIS-C1206C332K2RALTU
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C332K2RALTU
Related LinksC1206C33, C1206C332K2RALTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C332K2RALTU Details Description
Related parts for C1206C332K2RALTU
TRANS NPN 6V 50MA SOT-346 datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PLUG 10POS 80DEG GRY/GRY 2.7-3.9 datasheet.pdf
IC POT 256TAPS 5BYTES 8-MSOP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY WP 1.5KW datasheet.pdf
CONN MAGJACK 6PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1206 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 33V 750MA 2920 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 16SO datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 8A 125V datasheet.pdf
20A REDUNDANCY UNIT datasheet.pdf