KEMET C1206C333K1RACTU
C1206C333K1RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C333K1RACTU
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
C1206C333K1RACTU.pdf
Availability of C1206C333K1RACTU
QUANTITY
C1206C333K1RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C333K1RACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C333K1RACTU
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C333K1RACTU
Related LinksC1206C33, C1206C333K1RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C333K1RACTU Details Description
Related parts for C1206C333K1RACTU
PHOTODIODE PIN DONE 28DEG GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFF 18OUT 100MHZ 100LQFP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.0V SOT23-5 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN M8 FML 3POS datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf