Vishay/Vitramon CDR32BX103BKZMAT
CDR32BX103BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BX103BKZMAT
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V 10% BX 1206
Datasheet Download
CDR32BX103BKZMAT.pdf
Availability of CDR32BX103BKZMAT
QUANTITY
CDR32BX103BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BX103BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BX103BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BX103BKZMAT
Related LinksCDR32BX1, CDR32BX103BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BX103BKZMAT Details Description
Related parts for CDR32BX103BKZMAT
DIODE ZENER 75V 500MW DO35 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 72.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FPA/C 1771-DR 2.0M datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
350 TB RIS CLA 180D SMT datasheet.pdf
2 POS KEY, RIGHT BRSHD MTL datasheet.pdf