KEMET C1206C339D1GACTU
C1206C339D1GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1206C339D1GACTU
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
C1206C339D1GACTU.pdf
Availability of C1206C339D1GACTU
QUANTITY
C1206C339D1GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1206C339D1GACTU
Internal Part NumberEIS-C1206C339D1GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1206C339D1GACTU
Related LinksC1206C33, C1206C339D1GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1206C339D1GACTU Details Description
Related parts for C1206C339D1GACTU
RES 130 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.2A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15, 15 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 143A SP4 datasheet.pdf
RACK AND PANEL RCPT 313POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 14POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf