AVX Corporation TAJE226K035RNJ
TAJE226K035RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJE226K035RNJ
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
TAJE226K035RNJ.pdf
Availability of TAJE226K035RNJ
QUANTITY
TAJE226K035RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJE226K035RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJE226K035RNJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJE226K035RNJ
Related LinksTAJE226, TAJE226K035RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJE226K035RNJ Details Description
Related parts for TAJE226K035RNJ
CAP FILM 1.2UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
BERGSTIK II SR STRAIGHT RET datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
DUCT SLOT PVC 2X3"X6' SHIELDED datasheet.pdf
CABLE ACCESSORIES CORRUGATED LOO datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE .100 44POS HL LOW P datasheet.pdf
3/4 INCH BCT RED (100/12 INCH/PK datasheet.pdf
SR BTS 2 ASY 300V 60A SS SCREW datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf