KEMET C1210C334K1RALTU
C1210C334K1RALTU picture photo
Mfg. Part Number
C1210C334K1RALTU
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
C1210C334K1RALTU.pdf
Availability of C1210C334K1RALTU
QUANTITY
C1210C334K1RALTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1210C334K1RALTU
Internal Part NumberEIS-C1210C334K1RALTU
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1210C334K1RALTU
Related LinksC1210C33, C1210C334K1RALTU Datasheet, KEMET Distributor
C1210C334K1RALTU Details Description
Related parts for C1210C334K1RALTU
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 60KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X5R 1206 datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf