TDK Corporation C1220X7R1H223K
C1220X7R1H223K picture photo
Mfg. Part Number
C1220X7R1H223K
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0508
Datasheet Download
C1220X7R1H223K.pdf
Availability of C1220X7R1H223K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C1220X7R1H223K Order Process
Ship out your order
Specifications of C1220X7R1H223K
Internal Part NumberEIS-C1220X7R1H223K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1220X7R1H223K
Related LinksC1220X7, C1220X7R1H223K Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1220X7R1H223K Details Description
Related parts for C1220X7R1H223K
RES 0.02 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG .187 datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 0.28 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT SKT datasheet.pdf