General Cable C1357.25.90
C1357.25.90 picture photo
Mfg. Part Number
C1357.25.90
Brief Description
CABLE SPEAKER 2COND 18AWG 500'
Datasheet Download
C1357.25.90.pdf
Availability of C1357.25.90
QUANTITY
C1357.25.90 Order Process
Ship out your order
Specifications of C1357.25.90
Internal Part NumberEIS-C1357.25.90
Standard Package1
Number of Conductors2
Wire Gauge18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.181" (4.60mm)
Shield Type-
Length500' (152.44m)
Jacket ColorClear
Ratings-
Features-
Voltage120V
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1357.25.90
Related LinksC1357, C1357.25.90 Datasheet, General Cable Distributor
C1357.25.90 Details Description
Related parts for C1357.25.90
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 114VC SMC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
IC FPGA 203 I/O 256CQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8"-100' BLACK datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 350V 120MA 4SOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf