General Cable C1357.46.90
C1357.46.90 picture photo
Mfg. Part Number
C1357.46.90
Brief Description
CABLE SPEAKER 2COND 18AWG 5000'
Datasheet Download
C1357.46.90.pdf
Availability of C1357.46.90
QUANTITY
C1357.46.90 Order Process
Ship out your order
Specifications of C1357.46.90
Internal Part NumberEIS-C1357.46.90
Standard Package1
Number of Conductors2
Wire Gauge18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.181" (4.60mm)
Shield Type-
Length5000' (1524m)
Jacket ColorClear
Ratings-
Features-
Voltage120V
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1357.46.90
Related LinksC1357, C1357.46.90 Datasheet, General Cable Distributor
C1357.46.90 Details Description
Related parts for C1357.46.90
RES 51.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCR 4A 700V TO-220AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M RED 3' datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 2.7UF AXIAL datasheet.pdf