TDK Corporation C1608C0G1H151K080AA
C1608C0G1H151K080AA picture photo
Mfg. Part Number
C1608C0G1H151K080AA
Brief Description
CAP CER 150PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
C1608C0G1H151K080AA.pdf
Availability of C1608C0G1H151K080AA
QUANTITY
C1608C0G1H151K080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1608C0G1H151K080AA
Internal Part NumberEIS-C1608C0G1H151K080AA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Design Resources20 W Non-Isolated Buck LED Driver Using PL LNK460KG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1608C0G1H151K080AA
Related LinksC1608C0G1, C1608C0G1H151K080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1608C0G1H151K080AA Details Description
Related parts for C1608C0G1H151K080AA
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
LEVER ROD FOR WL LIMIT SWITCH datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
PUNCH-RD 50.8MM datasheet.pdf
LED COB CXB3590 4000K WHT SMD datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf