TDK Corporation C1608C0G1H221F080AA
C1608C0G1H221F080AA picture photo
Mfg. Part Number
C1608C0G1H221F080AA
Brief Description
CAP CER 220PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
C1608C0G1H221F080AA.pdf
Availability of C1608C0G1H221F080AA
QUANTITY
C1608C0G1H221F080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1608C0G1H221F080AA
Internal Part NumberEIS-C1608C0G1H221F080AA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Design Resources20 W Non-Isolated Buck LED Driver Using PL LNK460KG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1608C0G1H221F080AA
Related LinksC1608C0G1, C1608C0G1H221F080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1608C0G1H221F080AA Details Description
Related parts for C1608C0G1H221F080AA
TRIMMER 50K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 68POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 20% 0603 datasheet.pdf
KEYPAD RUBBER 3X4" LOW PROFILE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 385MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS SQ FLNG W/SCKT datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf