TDK Corporation C1608CH1H060C080AA
C1608CH1H060C080AA picture photo
Mfg. Part Number
C1608CH1H060C080AA
Brief Description
CAP CER 6PF 50V CH 0603
Datasheet Download
C1608CH1H060C080AA.pdf
Availability of C1608CH1H060C080AA
QUANTITY
C1608CH1H060C080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1608CH1H060C080AA
Internal Part NumberEIS-C1608CH1H060C080AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Design Resources20 W Non-Isolated Buck LED Driver Using PL LNK460KG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1608CH1H060C080AA
Related LinksC1608CH1H, C1608CH1H060C080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1608CH1H060C080AA Details Description
Related parts for C1608CH1H060C080AA
IC FPGA 1203 I/O 1508FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CC2520RHDRG4 datasheet.pdf
IC CLK MULT ZD 3.3V STD 16-SOIC datasheet.pdf
1.0 W/B 1-ROW REC HSG 5CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 630MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
【2.5 V / 5 V, 5 kSps, 24-bit ツヒ ADC IC datasheet.pdf