TDK Corporation C1608CH1H681J080AA
C1608CH1H681J080AA picture photo
Mfg. Part Number
C1608CH1H681J080AA
Brief Description
CAP CER 680PF 50V CH 0603
Datasheet Download
C1608CH1H681J080AA.pdf
Availability of C1608CH1H681J080AA
QUANTITY
C1608CH1H681J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1608CH1H681J080AA
Internal Part NumberEIS-C1608CH1H681J080AA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Design Resources20 W Non-Isolated Buck LED Driver Using PL LNK460KG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1608CH1H681J080AA
Related LinksC1608CH1H, C1608CH1H681J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1608CH1H681J080AA Details Description
Related parts for C1608CH1H681J080AA
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 24-SSOP datasheet.pdf
IC DAC OCTAL 8BIT W/BUFF 20-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 22POS datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET OCTAL 20-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS PLUG,RA-WIRE 3M datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 6POS datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 800MA 200 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 1A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS datasheet.pdf
1UF 100V 6,5X18MM 85C 10000H datasheet.pdf