KEMET C1812C822J1GACTU
C1812C822J1GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1812C822J1GACTU
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V NP0 1812
Datasheet Download
C1812C822J1GACTU.pdf
Availability of C1812C822J1GACTU
QUANTITY
C1812C822J1GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1812C822J1GACTU
Internal Part NumberEIS-C1812C822J1GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1812C822J1GACTU
Related LinksC1812C82, C1812C822J1GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1812C822J1GACTU Details Description
Related parts for C1812C822J1GACTU
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
OSC VCXO 19.968MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4DIP THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS .156" datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3215EDD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf