KEMET C1825C103J2GACTU
C1825C103J2GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1825C103J2GACTU
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
C1825C103J2GACTU.pdf
Availability of C1825C103J2GACTU
QUANTITY
C1825C103J2GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1825C103J2GACTU
Internal Part NumberEIS-C1825C103J2GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1825C103J2GACTU
Related LinksC1825C10, C1825C103J2GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1825C103J2GACTU Details Description
Related parts for C1825C103J2GACTU
FAN BLOWER 51X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 28PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf