KEMET C1825C682J2GACTU
C1825C682J2GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1825C682J2GACTU
Brief Description
CAP CER 6800PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
C1825C682J2GACTU.pdf
Availability of C1825C682J2GACTU
QUANTITY
C1825C682J2GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1825C682J2GACTU
Internal Part NumberEIS-C1825C682J2GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1825C682J2GACTU
Related LinksC1825C68, C1825C682J2GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1825C682J2GACTU Details Description
Related parts for C1825C682J2GACTU
RES SMD 487 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 13A 125V datasheet.pdf
RES 305 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MGRID DRSW HDR SMT/CAP O/PGS datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 638MA 490 MOHM datasheet.pdf
IC OPERATIONAL AMP UMAX datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.68 OHM 5% 15W datasheet.pdf