KEMET C1825C822JGRACTU
C1825C822JGRACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1825C822JGRACTU
Brief Description
CAP CER 8200PF 2KV X7R 1825
Datasheet Download
C1825C822JGRACTU.pdf
Availability of C1825C822JGRACTU
QUANTITY
C1825C822JGRACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1825C822JGRACTU
Internal Part NumberEIS-C1825C822JGRACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1825C822JGRACTU
Related LinksC1825C82, C1825C822JGRACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1825C822JGRACTU Details Description
Related parts for C1825C822JGRACTU
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X1.72X0.13" GREY datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A 80VDC BLADE datasheet.pdf
KD POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
MOTION CONTROL MOD 4 AXIS 24VDC datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG NAT SHLD 500' datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
PAC-QTUM-SD25-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
RES 33 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf