KEMET C1825C822MGRACTU
C1825C822MGRACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1825C822MGRACTU
Brief Description
CAP CER 8200PF 2KV X7R 1825
Datasheet Download
C1825C822MGRACTU.pdf
Availability of C1825C822MGRACTU
QUANTITY
C1825C822MGRACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1825C822MGRACTU
Internal Part NumberEIS-C1825C822MGRACTU
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering
Ratings-
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.061" (1.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1825C822MGRACTU
Related LinksC1825C82, C1825C822MGRACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1825C822MGRACTU Details Description
Related parts for C1825C822MGRACTU
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
ULTRASONIC SENSOR 30" 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 0.012 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
RES 1.45K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 10W datasheet.pdf
STRAIN RELIEF QKE III datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf