Omron Automation & Safety C200H-ID218
C200H-ID218 picture photo
Mfg. Part Number
C200H-ID218
Manufacturer
Product Category
Controllers - PLC Modules
Brief Description
INPUT MODULE 32 DIGITAL
Datasheet Download
C200H-ID218.pdf
Availability of C200H-ID218
QUANTITY
C200H-ID218 Order Process
Ship out your order
Specifications of C200H-ID218
Internal Part NumberEIS-C200H-ID218
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - PLC Modules
SeriesC200H
TypeInput Module
For Use With/Related ProductsC200H Series
Number of Inputs and Type32 - Digital
Number of Outputs and Type-
Voltage - Supply-
Mounting TypeBackplane
Termination StyleD-Sub
Features-
Operating Temperature0°C ~ 55°C
Ingress ProtectionIP30 (Case)
ApprovalsCE, CSA, UL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C200H-ID218
Related LinksC200H, C200H-ID218 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
C200H-ID218 Details Description
Related parts for C200H-ID218
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A 3DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC INSTR AMP PROGR PREC 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
A4 MF 1.5KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
METRAL 2000 SIG HD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V 10% X5R 0805 datasheet.pdf