Omron Automation & Safety C200H-OD215
C200H-OD215 picture photo
Mfg. Part Number
C200H-OD215
Manufacturer
Product Category
Controllers - PLC Modules
Brief Description
OUTPUT MODULE 32 SOLID ST 24VDC
Datasheet Download
C200H-OD215.pdf
Availability of C200H-OD215
QUANTITY
C200H-OD215 Order Process
Ship out your order
Specifications of C200H-OD215
Internal Part NumberEIS-C200H-OD215
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - PLC Modules
SeriesC200H
TypeOutput Module
For Use With/Related ProductsC200H Series
Number of Inputs and Type-
Number of Outputs and Type32 - Solid State
Voltage - Supply24VDC
Mounting TypeBackplane
Termination StyleD-Sub
Features-
Operating Temperature0°C ~ 55°C
Ingress ProtectionIP30 (Case)
ApprovalsCE, CSA, Lloyd, NK, UL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C200H-OD215
Related LinksC200H, C200H-OD215 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
C200H-OD215 Details Description
Related parts for C200H-OD215
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
CONN SOCKET 17-22AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 215 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/07/90LF 3.2 BK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA datasheet.pdf