TDK Corporation C2012C0G2A682J125AA
C2012C0G2A682J125AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012C0G2A682J125AA
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V C0G 0805
Datasheet Download
C2012C0G2A682J125AA.pdf
Availability of C2012C0G2A682J125AA
QUANTITY
C2012C0G2A682J125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012C0G2A682J125AA
Internal Part NumberEIS-C2012C0G2A682J125AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012C0G2A682J125AA
Related LinksC2012C0G2, C2012C0G2A682J125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012C0G2A682J125AA Details Description
Related parts for C2012C0G2A682J125AA
LED GREEN DIFFUSED 2SMD GW datasheet.pdf
CONN SPRING 52POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN CAP RCPT 28 CHAIN datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf