TDK Corporation C2012C0G2W151J060AA
C2012C0G2W151J060AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012C0G2W151J060AA
Brief Description
CAP CER 150PF 450V C0G 0805
Datasheet Download
C2012C0G2W151J060AA.pdf
Availability of C2012C0G2W151J060AA
QUANTITY
C2012C0G2W151J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012C0G2W151J060AA
Internal Part NumberEIS-C2012C0G2W151J060AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012C0G2W151J060AA
Related LinksC2012C0G2, C2012C0G2W151J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012C0G2W151J060AA Details Description
Related parts for C2012C0G2W151J060AA
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS .050" R/A PCB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
60V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf