TDK Corporation C2012CH2A822K125AA
C2012CH2A822K125AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012CH2A822K125AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V CH 0805
Datasheet Download
C2012CH2A822K125AA.pdf
Availability of C2012CH2A822K125AA
QUANTITY
C2012CH2A822K125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012CH2A822K125AA
Internal Part NumberEIS-C2012CH2A822K125AA
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012CH2A822K125AA
Related LinksC2012CH2A, C2012CH2A822K125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012CH2A822K125AA Details Description
Related parts for C2012CH2A822K125AA
FIXED IND 1.5UH 548MA 500 MOHM datasheet.pdf
SPEAKER ALNICO 8OHM .5W 66MM SQR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 60 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
OPTOCOUP TRANS 4SMD datasheet.pdf
SCHOTTKY - D2PAK-E3 datasheet.pdf
CARD CARRIER ESD SAFE 10" X 8" datasheet.pdf