TDK Corporation C2012JB1H684M125AB
C2012JB1H684M125AB picture photo
Mfg. Part Number
C2012JB1H684M125AB
Brief Description
CAP CER 0.68UF 50V JB 0805
Datasheet Download
C2012JB1H684M125AB.pdf
Availability of C2012JB1H684M125AB
QUANTITY
C2012JB1H684M125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012JB1H684M125AB
Internal Part NumberEIS-C2012JB1H684M125AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)