Vishay/BCcomponents MKP1839113631R
MKP1839113631R picture photo
Mfg. Part Number
MKP1839113631R
Brief Description
CAP FILM 130PF 1% 630VDC AXIAL
Datasheet Download
MKP1839113631R.pdf
Availability of MKP1839113631R
QUANTITY
MKP1839113631R Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP1839113631R
Internal Part NumberEIS-MKP1839113631R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP1839
Packaging*
Capacitance130pF
Tolerance±1%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP1839113631R
Related LinksMKP1839, MKP1839113631R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP1839113631R Details Description
Related parts for MKP1839113631R
MOSFET N-CH 100V 370MA SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 50POS R/A datasheet.pdf
FUSE 70A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 100V 15A ITO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1X72" A VFN datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 3COND BLACK 10' datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf