TDK Corporation C2012NP02W332J125AA
C2012NP02W332J125AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012NP02W332J125AA
Brief Description
CAP CER 3300PF 450V NP0 0805
Datasheet Download
C2012NP02W332J125AA.pdf
Availability of C2012NP02W332J125AA
QUANTITY
C2012NP02W332J125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012NP02W332J125AA
Internal Part NumberEIS-C2012NP02W332J125AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012NP02W332J125AA
Related LinksC2012NP02, C2012NP02W332J125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012NP02W332J125AA Details Description
Related parts for C2012NP02W332J125AA
IC DRIVER HALF BRIDGE TTL 8-SOIC datasheet.pdf
SUB-MINIATURE SNAP ACTING SWITCH datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS 10.16MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 82A TO-262 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMB BCD COMP 0.1A 250V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 6A TO-220 datasheet.pdf
FF RECEPTACLE MIF 6,3 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS datasheet.pdf