TDK Corporation C2012X5R1V685K125AC
C2012X5R1V685K125AC picture photo
Mfg. Part Number
C2012X5R1V685K125AC
Brief Description
CAP CER 6.8UF 35V X5R 0805
Datasheet Download
C2012X5R1V685K125AC.pdf
Availability of C2012X5R1V685K125AC
QUANTITY
C2012X5R1V685K125AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012X5R1V685K125AC
Internal Part NumberEIS-C2012X5R1V685K125AC
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012X5R1V685K125AC
Related LinksC2012X5R1, C2012X5R1V685K125AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012X5R1V685K125AC Details Description
Related parts for C2012X5R1V685K125AC
RES SMD 3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/A3047W/X 8" datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3A 65 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 5.7A 8-WDFN datasheet.pdf
FUSE SPLCR BLOCK 115A 600V 3POLE datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 1K OHM 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf