TDK Corporation C2012X7T2E104M125AA
C2012X7T2E104M125AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012X7T2E104M125AA
Brief Description
CAP CER 0.1UF 250V X7T 0805
Datasheet Download
C2012X7T2E104M125AA.pdf
Availability of C2012X7T2E104M125AA
QUANTITY
C2012X7T2E104M125AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012X7T2E104M125AA
Internal Part NumberEIS-C2012X7T2E104M125AA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012X7T2E104M125AA
Related LinksC2012X7T2, C2012X7T2E104M125AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012X7T2E104M125AA Details Description
Related parts for C2012X7T2E104M125AA
OSCILLATOR TTL PROG 5V OE SMD datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 1KX9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 72POS STR GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 5.33MM datasheet.pdf
RES 33.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MED FILTER 10A 115/250VAC datasheet.pdf