TDK Corporation C2012X7T2V103M085AA
C2012X7T2V103M085AA picture photo
Mfg. Part Number
C2012X7T2V103M085AA
Brief Description
CAP CER 10000PF 350V X7T 0805
Datasheet Download
C2012X7T2V103M085AA.pdf
Availability of C2012X7T2V103M085AA
QUANTITY
C2012X7T2V103M085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C2012X7T2V103M085AA
Internal Part NumberEIS-C2012X7T2V103M085AA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated350V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2012X7T2V103M085AA
Related LinksC2012X7T2, C2012X7T2V103M085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C2012X7T2V103M085AA Details Description
Related parts for C2012X7T2V103M085AA
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 330 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 82 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DEV KIT FOR HERCULES datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH UNI SOT89 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 50V 2917 datasheet.pdf