General Cable C2040A.12.07
C2040A.12.07 picture photo
Mfg. Part Number
C2040A.12.07
Brief Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE 100'
Datasheet Download
C2040A.12.07.pdf
Availability of C2040A.12.07
QUANTITY
C2040A.12.07 Order Process
Ship out your order
Specifications of C2040A.12.07
Internal Part NumberEIS-C2040A.12.07
Series2040A
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.070" (1.78mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length100' (30.5m)
Voltage300V
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Jacket ColorBlue
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2040A.12.07
Related LinksC2040A, C2040A.12.07 Datasheet, General Cable Distributor
C2040A.12.07 Details Description
Related parts for C2040A.12.07
CAP THIN FILM 10PF 100V 1210 datasheet.pdf
IC LINE RCVR TRIPLE ECL 16-CDIP datasheet.pdf
MINI LATCH HSG BULKHEAD DR datasheet.pdf
MODULE AC CTLR 1200V SOT-227B datasheet.pdf
IC QUAD COMP P-P NANOPWR 14-SOIC datasheet.pdf
LED PRISM BI-LVL ALLNGAP YLW SMD datasheet.pdf
PNL MNT 5000K 600MCD WHITE datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/16 CLEAR 100' datasheet.pdf
SLS 5.08/13/180FI SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 1.255A 80 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf