General Cable C2105A.12.03
C2105A.12.03 picture photo
Mfg. Part Number
C2105A.12.03
Brief Description
HOOK-UP STRND 14AWG RED 100'
Datasheet Download
C2105A.12.03.pdf
Availability of C2105A.12.03
QUANTITY
C2105A.12.03 Order Process
Ship out your order
Specifications of C2105A.12.03
Internal Part NumberEIS-C2105A.12.03
Series2105A
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.141" (3.58mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.032" (0.81mm)
Length100' (30.5m)
Voltage600V
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2105A.12.03
Related LinksC2105A, C2105A.12.03 Datasheet, General Cable Distributor
C2105A.12.03 Details Description
Related parts for C2105A.12.03
OSCILLATOR TTL PROG 5V OE SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 75MHZ 10VSSOP datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS 7.50MM NAT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.89A SOT723 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 10ppm 8pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf