Sensata Technologies/Airpax LEGBXF66-36207-20-V
LEGBXF66-36207-20-V picture photo
Mfg. Part Number
LEGBXF66-36207-20-V
Datasheet Download
LEGBXF66-36207-20-V.pdf
Availability of LEGBXF66-36207-20-V
QUANTITY
LEGBXF66-36207-20-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LEGBXF66-36207-20-V
Internal Part NumberEIS-LEGBXF66-36207-20-V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LEGBXF66-36207-20-V
Related LinksLEGBXF66-, LEGBXF66-36207-20-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LEGBXF66-36207-20-V Details Description
Related parts for LEGBXF66-36207-20-V
RUBBER BOOT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LEVEL BKLT RD/RD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.1 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 500OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf