General Cable C2105A.21.04
C2105A.21.04 picture photo
Mfg. Part Number
C2105A.21.04
Brief Description
HOOK-UP STRND 14AWG ORANGE 1000'
Datasheet Download
C2105A.21.04.pdf
Availability of C2105A.21.04
QUANTITY
C2105A.21.04 Order Process
Ship out your order
Specifications of C2105A.21.04
Internal Part NumberEIS-C2105A.21.04
Series2105A
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.141" (3.58mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.032" (0.81mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
Jacket ColorOrange
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2105A.21.04
Related LinksC2105A, C2105A.21.04 Datasheet, General Cable Distributor
C2105A.21.04 Details Description
Related parts for C2105A.21.04
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
TERM SGL LEVEL FT 600V 25A PA RD datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 2% 50VDC 2416 datasheet.pdf
LENS FOR CREE MC-E datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf