| Internal Part Number | EIS-C2119A.12.06 | |
| Series | 2119A | |
| Cable Type | Hook-Up | |
| Wire Gauge | 18 AWG | |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.104" (2.64mm) | |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.032" (0.81mm) | |
| Length | 100' (30.5m) | |
| Voltage | 600V | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C | |
| Jacket Color | Green | |
| Ratings | UL Style 1015, ASTM B-33 | |
| Features | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | C2119A.12.06 | |
| Related Links | C2119A, C2119A.12.06 Datasheet, General Cable Distributor | |
 | 9130-60 | FIXED IND 47UH 110MA 4.5 OHM TH | datasheet.pdf | |