KEMET C2225C223J1GACTU
C2225C223J1GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C2225C223J1GACTU
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V NP0 2225
Datasheet Download
C2225C223J1GACTU.pdf
Availability of C2225C223J1GACTU
QUANTITY
C2225C223J1GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C2225C223J1GACTU
Internal Part NumberEIS-C2225C223J1GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.221" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.061" (1.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2225C223J1GACTU
Related LinksC2225C22, C2225C223J1GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C2225C223J1GACTU Details Description
Related parts for C2225C223J1GACTU
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
DIE MTR 110 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 335MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
LED CLUSTER T3 1/4 GRN 565NM 28V datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 630V RADIAL datasheet.pdf
FUSE 12KV 50A 2.5" OIL datasheet.pdf