Hammond Manufacturing C2T1931F10CG1
C2T1931F10CG1 picture photo
Mfg. Part Number
C2T1931F10CG1
Manufacturer
Product Category
Rack Thermal Management
Brief Description
PANEL 10" FAN TOP 31.5" BE/GY
Datasheet Download
C2T1931F10CG1.pdf
Availability of C2T1931F10CG1
QUANTITY
C2T1931F10CG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C2T1931F10CG1
Internal Part NumberEIS-C2T1931F10CG1
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelC2T1931F10.dxfC2T1931F10.stp
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Thermal Management
SeriesC2TF
TypeFan Tray
Voltage - Input115VAC
SpecificationsFan Tray, AC, 1 Fan, 550 CFM
Size / Dimension23.75" L x 20.00" W x 4.08" H (603.3mm x 508.0mm x 103.6mm)
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C2T1931F10CG1
Related LinksC2T193, C2T1931F10CG1 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
C2T1931F10CG1 Details Description
Related parts for C2T1931F10CG1
CLAMP TIE MIN 18LB #4 WR BK 4.3" datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 15PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 50MA SC70-5 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 23POS .3MM 8" datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT5 CROSSOVER 5M datasheet.pdf
PAC-STOP-HE20-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 6V 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO-215AB datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.45A 4XDFN datasheet.pdf