KEMET C315C222M1U5TA
C315C222M1U5TA picture photo
Mfg. Part Number
C315C222M1U5TA
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
C315C222M1U5TA.pdf
Availability of C315C222M1U5TA
QUANTITY
C315C222M1U5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C315C222M1U5TA
Internal Part NumberEIS-C315C222M1U5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.210" (5.33mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C315C222M1U5TA
Related LinksC315C22, C315C222M1U5TA Datasheet, KEMET Distributor
C315C222M1U5TA Details Description
Related parts for C315C222M1U5TA
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
FUSE 3.15A F 6.3X32 datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCREW PLUG datasheet.pdf
TV 13C 13#22D PIN PLUG datasheet.pdf
150UF 385V 35X40MM 85C 15000H datasheet.pdf