KEMET C315C821J1G5TA
C315C821J1G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C315C821J1G5TA
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C315C821J1G5TA.pdf
Availability of C315C821J1G5TA
QUANTITY
C315C821J1G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C315C821J1G5TA
Internal Part NumberEIS-C315C821J1G5TA
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.210" (5.33mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C315C821J1G5TA
Related LinksC315C82, C315C821J1G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C315C821J1G5TA Details Description
Related parts for C315C821J1G5TA
MOSFET N-CH 55V 54A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 4.87 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.67K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
CAP FILM 620NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf