KEMET C317C822KBR5TA7301
C317C822KBR5TA7301 picture photo
Mfg. Part Number
C317C822KBR5TA7301
Brief Description
CAP CER 8200PF 630V X7R RADIAL
Datasheet Download
C317C822KBR5TA7301.pdf
Availability of C317C822KBR5TA7301
QUANTITY
C317C822KBR5TA7301 Order Process
Ship out your order
Specifications of C317C822KBR5TA7301
Internal Part NumberEIS-C317C822KBR5TA7301
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package2,500
SeriesGolden Max™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max)0.130" (3.30mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C317C822KBR5TA7301
Related LinksC317C822K, C317C822KBR5TA7301 Datasheet, KEMET Distributor
C317C822KBR5TA7301 Details Description
Related parts for C317C822KBR5TA7301
IC D/A CONV 8BIT OCTAL 16-SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 2POS TIN datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 145 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.198" (5.03mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/REF LP 8MSOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 0.9W datasheet.pdf