KEMET C317C822KBR5TA7301
C317C822KBR5TA7301 picture photo
Mfg. Part Number
C317C822KBR5TA7301
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 630V X7R RADIAL
Datasheet Download
C317C822KBR5TA7301.pdf
Availability of C317C822KBR5TA7301
QUANTITY
C317C822KBR5TA7301 Order Process
Ship out your order
Specifications of C317C822KBR5TA7301
Internal Part NumberEIS-C317C822KBR5TA7301
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Height - Seated (Max)0.130" (3.30mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C317C822KBR5TA7301
Related LinksC317C822K, C317C822KBR5TA7301 Datasheet, KEMET Distributor
C317C822KBR5TA7301 Details Description
Related parts for C317C822KBR5TA7301
CARDEDGE 36POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT SOCK datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 6-18V 4.2A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 21 F 24" RBW JACKS LP datasheet.pdf