KEMET C320C332J2G5TA
C320C332J2G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C320C332J2G5TA
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C320C332J2G5TA.pdf
Availability of C320C332J2G5TA
QUANTITY
C320C332J2G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C320C332J2G5TA
Internal Part NumberEIS-C320C332J2G5TA
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C320C332J2G5TA
Related LinksC320C33, C320C332J2G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C320C332J2G5TA Details Description
Related parts for C320C332J2G5TA
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5MM datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VMT3 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.8V SSOT24-4 datasheet.pdf
OSC XO 36.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf