Vishay/BCcomponents HSZ470MAQBRAKR
HSZ470MAQBRAKR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ470MAQBRAKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ470MAQBRAKR.pdf
Availability of HSZ470MAQBRAKR
QUANTITY
HSZ470MAQBRAKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ470MAQBRAKR
Internal Part NumberEIS-HSZ470MAQBRAKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ470MAQBRAKR
Related LinksHSZ470M, HSZ470MAQBRAKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ470MAQBRAKR Details Description
Related parts for HSZ470MAQBRAKR
OSC XO 32.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 125MA 5 OHM TH datasheet.pdf
IC POT DGTL QUAD 256POS 24TSSOP datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -46DB datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 50MHZ 8WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR RTAN 8POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf