KEMET C320C332J2G5TA
C320C332J2G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C320C332J2G5TA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C320C332J2G5TA.pdf
Availability of C320C332J2G5TA
QUANTITY
C320C332J2G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C320C332J2G5TA
Internal Part NumberEIS-C320C332J2G5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C320C332J2G5TA
Related LinksC320C33, C320C332J2G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C320C332J2G5TA Details Description
Related parts for C320C332J2G5TA
IDC CABLE - HSC30H/AE30M/HSC30H datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC BLK datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 15MM 3POS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.3A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
AC DRIVE,10HP,480V,7.5KW,3PH datasheet.pdf
K8331A TOOL KIT datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf