KEMET C320C473K1R5TA
C320C473K1R5TA picture photo
Mfg. Part Number
C320C473K1R5TA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
C320C473K1R5TA.pdf
Availability of C320C473K1R5TA
QUANTITY
C320C473K1R5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C320C473K1R5TA
Internal Part NumberEIS-C320C473K1R5TA
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C320C473K1R5TA
Related LinksC320C47, C320C473K1R5TA Datasheet, KEMET Distributor
C320C473K1R5TA Details Description
Related parts for C320C473K1R5TA
IC SMART CARD READER 32HVQFN datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RJI IP20 22/7;1,0M;FLEX datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 4W 6PVH 4COL datasheet.pdf