TDK Corporation C3216C0G1H153J060AA
C3216C0G1H153J060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G1H153J060AA
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G1H153J060AA.pdf
Availability of C3216C0G1H153J060AA
QUANTITY
C3216C0G1H153J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G1H153J060AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G1H153J060AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G1H153J060AA
Related LinksC3216C0G1, C3216C0G1H153J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G1H153J060AA Details Description
Related parts for C3216C0G1H153J060AA
FIXED IND 22UH 410MA 840 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HDI PLUG 195POS 3ROW VERT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIT HEX 6MM 1.93" 10/PK datasheet.pdf
TRANS PNP 260V 15A TO-3P datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
RELAY GEN PURP 1 FORM C 24V datasheet.pdf