TDK Corporation C3216C0G1H333J/1.60
C3216C0G1H333J/1.60 picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G1H333J/1.60
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G1H333J/1.60.pdf
Availability of C3216C0G1H333J/1.60
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3216C0G1H333J/1.60 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G1H333J/1.60
Internal Part NumberEIS-C3216C0G1H333J/1.60
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G1H333J/1.60
Related LinksC3216C0G1, C3216C0G1H333J/1.60 Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G1H333J/1.60 Details Description
Related parts for C3216C0G1H333J/1.60
TRANSFORMER PULSE 4MH .9DCR datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
1.25MM PITCH SIL CRIMP HOUSING datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3.5A DPAK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.3266MHZ 6-CLCC datasheet.pdf