TDK Corporation C3216C0G2A392K060AA
C3216C0G2A392K060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2A392K060AA
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2A392K060AA.pdf
Availability of C3216C0G2A392K060AA
QUANTITY
C3216C0G2A392K060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2A392K060AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2A392K060AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2A392K060AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2A392K060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2A392K060AA Details Description
Related parts for C3216C0G2A392K060AA
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
IDC CABLE - MCS40K/MC40G/X datasheet.pdf
JUMPER-H1505TR/A2015G/H1505TR 8" datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 100KHZ 14SOIC datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY/CLR 6.3"LX4.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPED 45POS datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 9MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 100A DE475 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf